Merhaba Dostlar, bu yazımızda Google‘ın sahibi olduğu dünyanın en büyük video platformu olan YouTube‘da reklamlardan nasıl kurtulacağız onu anlatacağım.

Çözüme geçmeden önce, her ne kadar bu reklamlar rahatsız edici ve itici geliyor olsa da, web sayfalarının yayın hayatına devam etmeleri için büyük gelir kaynağı olduğunu hatırlatmak isterim.

Google Chrome için;

Web üzerinden reklam gösterimlerini engellemek için yapmanız gereken tek şey, AdBlock kullanmak, Google Chrome için buradan edinebilirsiniz.

Mobil üzerinden reklamsız bir YouTube deneyimi için;

Evet en önemli olan kısımda burası bence, malum mobil üzerinden reklam engelleme seçenekleri biraz uzun ve karmaşık gelebiliyor. Mobil üzerinden reklamları engellemenin daha doğrusu reklam olmadan, YouTube deneyimlemenin en basit yolu YouTube Go kullanmaktır.

YouTube Go, Google tarafından internetin hızlı olmadığı ülkelerdeki kullanıcılar düşünülerek geliştirilmiş çevrimdışı video izleme uygulaması. Youtube’da yer alan videoları istenilen kalitede indirme imkanı tanıyan uygulama Android platformunda ücretsiz karşımıza çıkıyor. İndirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda YouTube Go üzerinde izlenen hiç bir videoda reklam gösterimi yapılamamaktadır, bunu fırsata çevirmekte fayda görüyorum 🙂 YouTube uygulamasını mobilde kaldırdım ve Go’yu yükledim, şimdi reklamsız olarak video keyfini sürüyorum, umarım yakın zamanda bu platform üzerine de reklam gösterimi yapılmaya başlanmaz.

Evet dostlar benim söyleyeceklerim bu kadar. Sizlerde varsa öneri ve tecrübelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle… Hoşçakalın!

Emoji İle Tepki Ver?
 • Beğen
 • Muhteşem
 • Hahaha
 • İnanılmaz
 • Üzgün
 • Kızgın

5 Yorum

 1. Oğuz

  You tubede paylaş var paylaş vhatsaptan bir arkadaşına gönder sonra aç gönderdiğini reklamsız izle bu kadar basit

 2. Cem Kuleli

  Yazı güzel olmuş elinize sağlık gerçekten adblock bu konuda çok başarılı.

  • Yazar

   Sağol Cem yazı demişken, sahalarda seni de görmek isteriz 🙂

 3. Cem Kuleli

  Yazı güzel olmuş elinize sağlık gerçekten adblock bu konuda çok başarılı.

  • Sağol Cem yazı demişken, sahalarda seni de görmek isteriz 🙂

Yorum Yaz

Konu ile alakalı fikir ve görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilir, konunun zenginleşmesi adına katkıda bulunabilirsiniz.