Hayatımızda yeni sayılacak kadar kısa zamanda etkisi ve zorunluluğu altına almış olan dünya.. Onsuz yapamıyor, herhangi birinin şarjı bitmesin diye taklalar atıyor, internetsiz adım atamıyoruz çünkü herkesin kendi alışkanlıkları ve dünyası var her şeyden soyutlanıp orada kendilerini bulabildikleri.

Vay efenim ekranım bu kadar inç, şu kadar megapixel, bataryam böyle derken en iyisi olsun mantığı ile kıçına don alamayan insan elinde en iyisini bulundurmaya çalışıyor sosyal statü yüzünden.

Aslında her şeyin atası “internet” her bilgiye her istediği şeye anında ulaşabilme şansı var, en kolayı “google amca” anında, doğru, pratik, dolu ve bir o kadar çöp bilginin olduğu bilgiye. İnternet bile kendi içinde kullanıcı bazında kategorilere ayrılıyor en basiti facebook, instagram kullanan sosyal sınıf (arada internet kullanılıp bilgi aranır gerisi sosyalleşme, takipleşme ile geçer), bilgi edinme ve etkin kullanan insan, oyuncu gibi herkesin bir kullanım şekli var.

Birbirimizle bağlantı kurmak çok özel bir şey “idi” şimdi nerdesin aşkım? burdayım aşkımlara döndü kırılgan ve narin oldu, gizli bir şey kalmadı kalamadı bir kaç sene sonra “gizlilik” için para ödeyeceğiz Cem dedi dersiniz. Dünya 0 ile 1’i iyi kullabilenlerin , kötü niyetli siber suçluların ve Arif 216’ların olacaktır..

İnsanların soyutlaşması, kutuplaşması bi’ kısım dünya insanlarının açlıktan kırılırken diğerlerinin tıka basa doyduğu, zenginlikte ilk %5’e girecek insanların bir kısım bağışı ile dünyadaki tüm açlıkların hastalıkların son bulabileceğini bilirken kimsenin kimse için ‘iyilik’ dahi yapmadığı bir geleceğe gidiyoruz. Dünya büyüdükçe, teknoloji geliştikçe insanlık ve vicdan küçülecektir şu anki gidişat onu göstermektedir.

Saygılarımla.

Emoji İle Tepki Ver?
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Kızgın