Bu gün zamana yenik düştüğümü, daha doğrusu zamanı planlı bir şekilde kullanamadığımı, daha az not aldığımı ve çevremdeki insanlara daha az vakit ayırdığımı fark ettim.

Neden böyle diyorum, hayatımda bir çok şeyi zamansızlığa bağlayarak ertelediğimi fark ettim. Çevrem, ailem ve sevdiklerimle çok az vakit geçirdiğimi düşünüyorum. İş hayatının temposundan mı bilinmez ama bunu planlı bir şekilde yenebileceğimi ümit ediyorum.

Bu gün çok sevdiğim arkadaşlarımdan bir tanesi bana ona karşı verdiğim son dört sözü yerine getirmediğim hakkında veryansında bulundu 🙂 doğal olarak bunların ne olduğunu ve gerçekten hatırlamadığımı söyledim. Anlattığında gerçekten de bunları söylediğimi ve not almayı unuttuğumdan dolayı yerine getiremediğimi fark ettim. Biri hariç tümünü tamamladım.

Sonra aldım kahvemi, oturdum evimin balkonuna ve düşünmeye başladım, dengesizliğin kaynağı, ana noktası neresiydi, hayatımda hangi kısımdan çalıp bir diğer kısıma ekleme yapıyor olabilirim diye.

Sonuç ne yazık ki beni şaşırtmadı. Tabi ki iş hayatı. Türkiye şartlarında saat kavramı Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ne yazık ki stabil değil. Çok çalışıyoruz. Bu da insanların sosyal yaşantısını olumsuz etkiliyor ve yaşam dengelerini bozuyor.

Buna çözüm olarak yakın çevrem, aile ve arkadaşlarıma iş hayatını aksatmadan daha fazla vakit ayırmaya çalışmakta buldum. Bunu yaparken de, öncelikle akıllı olan telefonumun, aklından faydalanıp ajandayı en verimli bir şekilde kullanmaya çalışmak olacak.

Düşünsenize öleceğini bile, bile sanki hiç ölüm yokmuş gibi çalışan tek varlık insanoğlu. Yarına çıkacağımızın garantisi var mı?

O zaman yaşama bir şans vermek gerekiyor. Belki de başından beri her şeyden ödün vererek yoğunlaştığımız iş hayatından, yine iş hayatına ödün vererek sosyal yaşantımıza yoğunlaşmak gerektiğini düşünüyorum.

Hayatı ertelemeyin. …
Yapmanız gerektiğine inandığınız hiçbir şeyi ertelemeyin…

Emoji İle Tepki Ver?
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Kızgın