Yaklaşık on yılı aşkındır Turkcell abonesiyim hala da öyle … Hatta ve hatta Turkcell için sosyal medya üzerinde başlatılan linç kampanyasında Turkcell’e destek veren ve sorgusuz sualsiz yanında olduğumu belirten ilk twiti atanlardan birisiyim.

Hal böyle olunca vefanın istanbul da sadece bir semt adından ibaret olmadığına inanası geliyor insanın ama tabi gerçekler hiçte öyle değilmiş.

Benim şuan hali hazırda kullandığım iki adet Turkcell faturalı hat aboneliğim var. İkisi de otomatik ödeme talimatında. Maaş yatınca çat, çat diye ödeniyor gününde ikisi de.

Geçenler de başıma hiç hoş olmayan bir olay geldi. Faturlarımdan birisi talimat dışında kalarak iki ay gecikmeye düşmüş. Mailler geldi abuk subuk bir şeyler oldu haberdar oldum.

Neyse, iki hattımın diğerini eşim kullanıyor ama ikisi de benim üzerime. Eşim bana telefon açtı benim İnternetim kesilmiş bilgin olsun dedi.

Allah, allah ya! O hattın borcu yokki neden İnterneti kesilmiş öğrenmek için hemen Turkcell müşteri hizmetlerini aradım. Doğal olarak biraz da gerginim, kardeşim durum bu neden bu sorunu yaşıyorum diye sorduğum da, mevcut diğer hattım da gecikme olduğundan dolayı şuan eşinizin kullandığı hattın İnterneti kesilmiş durumda dedi. 🙂

Ya oğlum delimisin sen ne diyorsun ? Ne alaka o hattın borcu ödenmiş mi? Evet. O zaman hangi akla hizmet İnternetini kesiyorsunuz diye sordum. Bana ne dese beğenirsiniz … kullanmakta olduğunuz hattın borcunu ödeyin diye onunda internetini kestik dedi!

Arkadaşlar soruyorum size bu yapılan muamele, resmen zorbalık, bu resmen iletişim özgürlüğünü kısıtlamak, alıkoymak, iş ahlaksızlığından başka bir şey degilmidir.

Ben bu durumdan şikayetçiyim parasını verip aldığım bir hakkı benden kesemezsiniz dedim. Arkadaş ne dese beğenirsiniz Volkan bey! Sistemi şikayet edemezsiniz! Bunun için bir kayıt oluşturmam mümkün değil.

Hayırdır Ali kesen baş kıranmısınız!

Ya öyle şok oldum öyle şaşırdım ki anlatamam, ben sizinle beraber resmen büyümüşüm en güzel ve özel zamanlarımı sizin vasıtanız ile geçirmişim yıllarca pahalı olmasına rağmen sizi tercih etmiş ve kullanmışım teşekkürü bu mu yani!

Burdan sadece yazıklar olsun diyorum!

Otomatik talimatta sıkıntı olduğundan dolayı ödenmeyen faturamı ödemem için faturasını ödediğim hattın İnternetini kesen zihniyete #turkcell denir.

İşte Turkcell budur. Herkes öğrensin herkes bilsin diye burada yazıyorum! Ha merak edenler için söyleyim gecikmedeki faturalarımı ödedim çünkü ben dürüst bir insanım…

Vesselam.

Emoji İle Tepki Ver?
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Kızgın