Selam dostlar, Uzun zamandır görüşemiyoruz, umarım herkes iyidir ve keyifleri yerindedir diye ümit ediyorum.

Şimdi sizlere bahsedeceğim sorunun çaresini deneme yanılma yolu ile buldum. Her ne kadar internette araştırma yapsam da, bu konu hakkında maalesef çözüm odaklı sonuçlara ulaşamadım.

İnternette arama yaparak ulaşabileceğiniz YouTube Mod, Red veya Vanced isimli YouTube’nin reklamsız versiyonları mevcut. Bu uygulamaları Android yüklü olan telefonlarınıza yükleyebilirsiniz.

Lakin bunlara Gmail ile giriş yapabilmeniz için ayrıca bir uygulama daha yüklemeniz gerekiyor. Bu uygulamamızın ismi ise MicroG.

Buraya kadar herşey nornaldi. MicroG isimli uygulamaya Gmail ile giriş yapmayı denediğimde son kısıma kadar ilerleyip en son Google gizlilik anlaşmasını kabul et dediğim de donup kalması dışında.

Çok araştırma yapmama rağmen konu ile ilgili kalıcı bir çözüm bulamadım. Ama pesde etmedim! Çeşitli denemeler sonucunda cihazım da yüklü olan Chrome’nin girişi engellediği kanısına vardım.

Demekten bir şey çıkmaz sonuçta değil mi 🙂 uygulamayı etkisiz hale getirip cihazıma başka bir tarayıcı yükledim ve onu varsayılan yaptım.

Tekrar giriş yapmayı denediğimde sonuç inanılmazdı. Sorunsuz bir şekilde YouTube’ye giriş yapabildim.

Daha sonra tekrar Chrome’yi aktif hale getirerek kullanmaya devam ettim. Çözüm aslında bu kadar basit kaynak da olmayınca kendi bloğumda yazmak istedim. Umarım işinize yaramıştır.

Emoji İle Tepki Ver?
 • Beğen
 • Muhteşem
 • Hahaha
 • İnanılmaz
 • Üzgün
 • Kızgın

4 Yorum

 1. mehmetcanbfr

  Valla bravo helal olsun kardeşim adamın kralsın hakikaten de oldu günlerdir uğraşıyordum ver ınstagramini takipleşecem bizzat tebrik edecem 🤝👏👏

 2. Sahin

  Peki bu micro g nedir güvenilir mi?

 3. Murat Aslaner

  Çok teşekkür ederim üstad, haftalarca bu çözümü aradım bulamadım. Allah razı olsun senden. 🤗

Yorum Yaz

Konu ile alakalı fikir ve görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilir, konunun zenginleşmesi adına katkıda bulunabilirsiniz.