İşe gidip, daha sağlıklı olduğunuz bir dünyayı düşünün. Fiziksel hareketsizliğin üstesinden gelmek, modern dünyanın yeni meydan okumasıdır.

Aslında yetişkinler günde ortalama 11 saat otururlar. Vücutlarımız bize bunun çok fazla olduğunu söylüyor. Ve maalesef tek başına egzersiz, gün boyu oturan bir insan için çokta faydalı olmuyor.

İnsan vücudu bütün gün oturmak için tasarlanmamıştır, anatomik ve biyomekanik yapımız düzenli olarak hareket etmek ve aktif olmak için yaratılmıştır. Araştırmalar küresel yükselişteki birkaç sağlık sorununun fiziksel hareketsizlikle (günlük bir hareket eksikliği) bağlantılı olduğunu kanıtladı.

Vücudumuzun optimal hareket kabiliyetini ve gelecek yıllar boyunca sağlıklı tutmak için aktif tutmalıyız. Gerçek şu ki, bedenler hareketle gelişirler!

Dolayısıyla bir ofiste çalışıyorsanız, bütün gün oturmanız gerektiği anlamına gelmez. Sağlığınızı kendi elinize almanız ve çalışırken verimliliğinizi, canlılığınızı ve refah seviyenizi artırmanız için, hemen hemen hiç boşuna zaman harcamamanız, daha fazla ayakta durmanız ve daha fazla hareket etmeniz gerekmektedir.

İş yerinizde ayakta durmanın ve hareket etmenin faydaları daha pozitiftir ve hareketin her bir kısmı sağlığınızı geliştirmeye yardımcı olur. Nispeten yeni bir çalışma şekli ve bu değişiklikleri yapmak biraz zor görünse de, zamanla küçük, aşamalı iyileştirmeler yapabilirsiniz.

Size katılmak için ekibinizi iş yerinde çalıştırmayı deneyin. Birlikte çalıştığınız günlerde olumlu değişiklikler yapın, birbirinizi motive edin ve teşvik edin. Her şey daha iyi sağlık ve refah için.

Sağlıklı ve mutlu bir iş gününüz olsun!

Emoji İle Tepki Ver?
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Kızgın

Henüz Yorum Yapılmamış.

Yorum Yaz

Konu ile alakalı fikir ve görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilir, konunun zenginleşmesi adına katkıda bulunabilirsiniz.