İlham, bir şeyler yaratmaya yönelik arzurdan kaynaklanır ve bir şey yaratma eylemi kendinizi ifade etme ihtiyacıyla başlar.

* * *

Eğer bir yazarsanız, belki de üzerinde yazmak istediğiniz bir konu veya anlatmaya can attığınız bir hikaye. Benim ilham kaynağımın çoğu, yaşadığım deneyimlerimden ve ayrıca takdir ettiğim diğer yazarların sözlerini okumaktan kaynaklanıyor. Ne zaman esinlendiğimi biliyorum çünkü başkalarının eserlerini okuduktan sonra, tek yapmak istediğim oturup kendim yazmak.

* * *

Çoğu zaman, insanlar olumlu, yaratıcı ve besleyici enerjiyi sızdırıyor. Yazar Ray Bradbury, ilham vermek için birçok farklı yol olduğunu ve her gün şiir okunmasını savunan bir ritüel olduğunu söyledi. Şiirin “sık kullanmadığınız kasları büktüğünü” söyledi. Şiir, duyuları genişletir ve onları asal durumda tutar.”

* * *

Konuyla ilgili kapsamlı araştırma yapan Mihaly Csikszentmihalyi, yaratıcılığı, varolan bir alanı veya durumu dönüştürme yeteneğine sahip herhangi bir hareket, fikir veya ürün olarak tanımlıyor.

* * *

Bence yaratıcılık, bir kişinin, düşüncelerini veya eylemlerini uygulamaya döke bilmesidir. Yaratıcılık, elbette yalnızca yazarlara değil aynı zamanda sanatçılar, dansçılar, müzisyenler ve benzeri bir çok alanda yaratma ihtiyacı hisseden herkes için ihtiyaç duyulabilir.

Emoji İle Tepki Ver?
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Kızgın

Henüz Yorum Yapılmamış.

Yorum Yaz

Konu ile alakalı fikir ve görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilir, konunun zenginleşmesi adına katkıda bulunabilirsiniz.