Merhaba dostlar, bu günkü konumuz başlıktan da anlaşıldığı üzere tabi ki Bilge Nihan 🙂 yaşantım boyunca her türlü fanatizme karşı bir tutum sergiledim, siyasi, spor vs. hiç bir ideolojik yaklaşımın bir parçası olmadım, buna herhangi bir sanatçının fanı olmakta dahil.

Bilmem belki müzik evrensel olduğundan dolayıdır. Kulağıma hangi şarkı hoş geldiyse, onu sadece gerçekten hoşuma gittiği için dinledim. Ama şunu ciddi olarak belirtmek isterim, Bilge hanımın klibini abartmıyorum 50 defa izledim sanırım 🙂 Hala izlemeyen varsa şuradan izleyebilir, malum telife takılmamak için burada paylaşamıyorum.

Klibi çok beğendim! Uzun zamandır böyle keyif alarak bir klip izlememiştim, Bilge hanımın klip içerisindeki kendine özgü ve yapmacık olmayan tavırları, izlerken karşı tarafa adeta samimiyet aşılıyor. Sesi konusunda etkileyici ve kendine özgü çok kaliteli bir yorumunun da olduğunu söyleyebilirim. Bu klibi keşfetmem deki en büyük etken tabi ki Bahadır Tatlıöz‘ün bu klibe eşlik ediyor olması.

İzledikten sonra, bir kez daha izledim, bir kez daha, bir kez daha derken, dedim ki kendi kendime benim bu ismi unutmamam gerekiyor ”Bilge Nihan” ve yazmaya karar verdim, ne demişler ”Söz uçar, Yazı kalır” 😉 En başta da dediğim gibi, hiç bir şekilde bu güne kadar herhangi bir sanatçının fanı olmadım, Bilge Nihan ilk defa bir sanatçının fanı olabileceğimi hissettirdi bana bu güzel klip ve doğal tavırlarından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum.

Umuyorum ki çok güzel yerlere gelecek ve birlikte bir sonraki kliplerini de burada paylaşacağız ve yorumlayacağız. Güzel bir çıkış yakaladığını düşünüyorum, buradan kendisine başarılar diliyorum. Aşağıda, güzel sanatçımızın kendisi hakkında hazırlamış olduğu biyografisini bulabilirsiniz.

Bilge Nihan kimdir?

Kendi web sayfasından aldığım açıklamayı olduğu gibi paylaşıyorum dostlar.

Berlin doğumlu Bilge Nihan’ın müzik hayatı küçük yaşlarda piyano eğitimi ile başlayıp, Güzel Sanatlar Lisesi ile devam etti. Aynı yıllarda Berlin Klasik Türk Müziği Derneği’nde korist ve solist olarak görev almaya başladı ve TRT Avrupa Ses Yarışması’nda 2.lik ödülünü aldı.

Klasik Batı Müziği Eğitimini ise burslu olarak devam ettirerek 4 senelik klasik şan eğitiminin yanısıra Sosyal Pedagoji Yüksek Öğrenimi ile eğitim hayatını tamamlarken, bir yandan da profesyonel müzik hayatına giriş yapan Bilge Nihan, Berlin’de sahne çalışmalarına basladı.

2006 da radikal bir kararla Türkiye’ye yerleşerek müzik hayatını İstanbul’da sürdürmeye karar verdi. İlk zamanlar TV programlarında solistlik ve popüler şarkıcılara (Ege, Tan, Bengü, Burcu Güneş gibi) vokalistlik yaptı. Enbe Orkestrası gibi orkestralarda ise solist olarak görev aldı.

Eş zamanlı olarak stüdyo kayıtlarında da irili ufaklı bir çok jingle seslendiren Bilge Nihan, Nr1 Radyo ve Müzik kanalının da kurumsal sesidir. Nihayetinde albüm çalışmalarına başlaması ile beraber kendi ekibini kurarak konser, bayii toplantıları, kongreler gibi sahne çalışmalarına devam etmektedir…

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle …

Fikiryazar.com ile her türlü konuda tereddüt etmeden iletişime geçebilir, yeni teklifler sunabilir, projeleriniz hakkında fikir sorabilir, site üzerinden eleştirilmesini isteyebilir ve dilediğiniz konuları tartışabilirsiniz. Bize ulaşmak için Tıklayın

Emoji İle Tepki Ver?
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Kızgın